Sosem fogja kitalálni, mivel vagyunk a legelégedettebbek Európában
Egy uniós statisztika szerint a légiközlekedés minőségébe nem tudunk belekötni.
Egy uniós statisztika szerint a légiközlekedés minőségébe nem tudunk belekötni.
Vannak gyógykezelési korlátai az országhatárokon átívelő egészségügyi biztosításnak, amely az Európai Unión belül sem egységes. Aki nem méri fel pontosan, hogy miért és mennyit fizet, pórul járhat.
Nem sokon múlt, hogy bedőljön az Európai Unió és Kanada közötti megállapodás, ez azonban legfeljebb a kanadaiak számára okozhatott meglepetést. Az uniós döntéshozatalnak ugyanis két nagy ellensége van: a tagországok és maga az EU.
Új felügyeleti mechanizmus létrehozását kezdeményezte keddi plenáris ülésén az Európai Parlament annak biztosítása érdekében, hogy a tagállamok tiszteletben tartsák a demokrácia és a jogállamiság alapelveit.
A máltai nemzetközi repülőtéren történt súlyos baleset hétfő reggel: egy luxemburgi lajstromozású kisrepülő felszállás után lezuhant, legalább öten meghaltak.
Orbán üzent a Kossuth tér szélén álló sípolóknak és Európának is, amelynek meg kell akadályozni az "elszovjetesedését".
Nem lehet a maffia után elnevezni vendéglátóegységeket, így döntött az Európai Bizottság védjegyekkel foglalkozó hivatala. A döntést az olaszok sürgették, szerintük hátrányosan érintheti az olasz éttermek megítélését.
Nem kell tartania Magyarországnak az uniós kohéziós források megvonásától, lehet, hogy a kormány már jövő tavasszal elérhetővé tudja tenni az összes pénzt, és arra is készül, hogy 2020 után saját forrásokból tudja működtetni a fejlesztéseket – közölte a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára a Magyar Időkben.
A menekültkérdésről nem ejt egy szót sem, de azt írja, sokan elfeledkeznek arról, hogy mit jelent az EU tagjának lenni.
Ha mi nem teszünk semmit, senki nem fog értünk tenni semmit.
Matteo Renzi gyújtó hangú beszédet mondott az EU jövőjéről az olasz képviselőházban. Az nem megy – mondta –, hogy egyes tagállamok sok forrást kapnak az uniótól, de a kötelezettségek alól kihúzzák magukat. A következő EU-s költségvetésben ezt nagyon komolyan figyelembe kell venni Renzi szerint.
Kedden ötpárti egyeztetést kezdeményezett a kormány a parlamenti pártokkal. A szocialisták nem lesznek ott, amit a parlamenti államtitkár sajnál. Bemutatták a változtatásokat is. Az igazságügyi miniszter szerint lehetnek majd konfliktusok az uniós jog és a nemzeti jog között, de majd az alkotmányos mag megvéd.
Junckerrel kútba esett a találkozó, így Orbán Viktor Pozsonyba repült, hogy az EU soros elnökével ismertesse a kvótanépszavazás eredményeit. Fico biztosította róla, hogy legitimnek tartják a magyarországi népszavazást. Orbán arra kérte, támogassa, hogy a kötelező kvóta végképp lekerüljön a napirendről az unióban.
A Fidesz kihátrálni látszik az EU-Kanada szerződés mögül, amelyről korábban még támogatóan nyilatkoztak kormánypárti politikusok.
Komoly kockázatot vállal a kormány azzal, hogy több százmilliárd forintot fizet ki az uniós pályázatok nyerteseinek anélkül, hogy ezt Brüsszel is megfinanszírozná. Akár az államadósság elleni harcban is csatát veszthet emiatt.
Újra módosítják az alkotmányt. Az igazságügyi miniszter szerint csak néhány cikkelyt, ezzel egy keretet hoznak létre, amely tartalmazni fogja a nemzeti identitás védett elemeit és szerinte az uniós jognak nincs elsőbbsége a nemzeti joggal szemben.
Orbán Viktor talált egy fogalmat, amellyel szerinte kicselezheti az uniós jogalkotást - a nemzetközi jogász úgy látja, téved. Szerinte egyértelmű, hogy az unió mikor veheti semmibe egy ország alkotmányos rendelkezéseit.
A világ leggazdagabb országai mutatják – néhány kivétellel – a legkevesebb hajlandóságot a konfliktusövezetekből menekülők befogadására, aránytalanul hatalmas terhet róva ezzel náluk sokkal szegényebb és kisebb országokra – áll az Amnesty International (AI) helyzetértékelésében. Magyarország szerintük "hátat fordított a kollektív erőfeszítéseknek".
Ha érvénytelen a népszavazás, akkor sem tiltja semmi, hogy a törvényhozás figyelembe vegye a szavazás eredményét. Ha ez a belső jogalkotás konfliktusba keveredik az európai közösség jogával, akkor lehet indokolt, hogy Magyarország felvesse az uniós alapító szerződések módosítását – mondta Tóth Norbert az M1-en.